фахівці у колі
logo_1

Проект "Психічне здоров'я для України"

Команда центру «Коло сім’ї» бере участь в україно-швейцарському проекті «Психічне здоров’я для України», який реалізується за підтримки Швейцарської конфедерації. Метою даного проекту є підтримка розвитку в громадах сучасних, доказових, мережевих послуг у сфері охорони психічного здоров’я.

ЗАВДАННЯ "ДИТЯЧОГО" КОМПОНЕНТУ ПРОЕКТУ

 • забезпечення просвітництва щодо поширених проблем у сфері психічного здоров’я дітей і молоді ;
 • розвиток програм плекання (промоції) психологічного благополуччя сімей та їхніх дітей;
 • підтримка впровадження і застосування доказових підходів допомоги у роботі з дітьми та молоддю;
 • освіта фахівців різних рівнів залучення у систему охорони психічного здоров’я дітей та молоді (дитячих психіатрів та неврологів, сімейних лікарів та педіатрів, медсестер, педагогів, вихователів, шкільних та дошкільних психологів, спеціалістів інклюзивно-ресурсних центрів, соціальних педагогів та працівників, фахівців центрів пробації);
 • підтримка розвитку спеціалізованих програм допомоги у громадах та розвитку ефективної мережевої співпраці;
 • протидія стигматизації; підтримка батьків, розвиток моделі батьківських шкіл.

РЕЗУЛЬТАТИ ПЕРШОГО РОКУ ПРОЕКТУ

 • Підтримано реалізацію в Україні доказових міжнародних рекомендацій та стандартів допомоги у сфері психічного здоров’я дітей та молоді.
 • Реалізовано ряд заходів для покращення мережевої співпраці із різними департаментами, інституціями, підрозділами на державному, обласному та міському рівнях (Міністерством охорони здоров’я України, Департаментом освіти і науки ЛОДА, Департаментом охорони здоров’я ЛОДА, Департаментом служби у справах дітей ЛОДА, Департаментом соціального захисту ЛОДА, Львівським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Державною установою «Центр пробації» у Львівській області, Управлінням освіти ЛМР, Управлінням здоров’я ЛМР, Управлінням соціального захисту ЛМР, Управлінням «Служба у справах дітей» ЛМР, НМЦО м. Львова, релігійними та громадськими організаціями).
 • Підтримано розвиток послуг у громадах: надано навчальну підтримку фахівцям, розповсюджено інформаційні матеріали, проведено антистигматизаційні заходи, розширено модель мережевого партнерства.
 • Здійснено просвітницьку кампанію стосовно найпоширенішої проблеми у сфері психічного здоров’я дітей – розладу із дефіцитом уваги та гіперактивністю – адаптовано міжнародні протоколи допомоги дітям і молоді з РДУГ; розповсюджено опитувальник симптомів РДУГ для дітей та молоді серед фахівців, які працюють у сфері психічного здоров’я; проведено круглий стіл та всеукраїнську конференцію, присвячені моделі мережевого партнерства у втіленні сучасних міжнародних стандартів допомоги дітям та молоді з РДУГ; розроблено навчальні матеріали для профільних спеціалістів, які працюють у сфері охорони здоров’я, науки та освіти.
 • Надано підтримку українському населенню – фахівцям у сфері психічного здоров’я дітей і молоді, батькам та їхнім дітям – у питаннях, які пов’язані з пандемією у світі; розповсюджено корисні та ресурсні он-лайн матеріали для цільових аудиторій; гнучко адаптовано формат проведення зустрічей через розповсюдження COVID
 • Проект охопив навчальними активностями понад 9000 учасників: дитячих психіатрів та неврологів, сімейних лікарів та педіатрів, медсестер, педагогів, вихователів, батьків, шкільних та дошкільних психологів, спеціалістів інклюзивно-ресурсних центрів, соціальних педагогів та працівників, фахівців центрів пробації та представників інших громадських та релігійних організацій.
 • Проведено понад 30 тренінгів, вебінарів, батьківських шкіл на міському, обласному та всеукраїнському рівнях, тематика яких присвячена поширеним проблем у сфері турботи про психічне здоров’я дітей та молоді.
 • Проведено батьківські школи, присвячені розвитку батьківської компетентності, зменшення стигматизації щодо поширених проблем у сфері психічного здоров’я їхніх дітей, налагодженню мережевої співпраці на місцях між різними спеціалістами.

ПУБЛІКАЦІЇ ПРОЕКТУ

ВІДЕОЗАПИСИ ПОДІЙ ПРОЕКТУ

БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЙНИХ РЕСУРСІВ: