k s logo main
Фармакотерапія
ks img png 13

Фармакотерапія

Ми використовуємо можливості сучасної психофармакотерапії задля ефективного лікування та попередження рецидивів психічних розладів. Доказові препарати, обґрунтоване призначення, належний супровід, моніторинг ефективності та безпеки – наші стандарти медикаментозного лікування.
Ми використовуємо можливості сучасної психофармакотерапії задля ефективного лікування та попередження рецидивів психічних розладів. Доказові препарати, обґрунтоване призначення, належний супровід, моніторинг ефективності та безпеки – наші стандарти медикаментозного лікування.

Сучасна психофармакотерія має великі можливості допомоги у лікуванні розладів та попередженні їх рецидивів. Водночас вона має бути безпечною – це пріорітет! І щоби вона була ефективною, важливе дотримання цілого ряду принципів, зокрема:

  • Обґрунтоване призначення
  • Пояснення та узгодження плану допомоги
  • Підбір препарату та дозування
  • Моніторинг ефективності та безпеки
  • Дотримання плану лікування
  • Поєднання з іншими методами

Обґрунтоване призначення

Ми розглядаємо медикаментозну терапію лише на основі результатів якісного обстеження та точного встановлення діагнозу. Ми використовуємо виключно науковообґрунтовані підходи та застосовуємо препарати рекомендовані сучасними міжнародними протоколами. Ми намагаємося дотримуватися принципу монотерапії – призначаючи один препарат, окрім випадків, коли з огляду на наявність кількох розладів або на рекомендації протоколів показано застосування двох чи більше середників. Ми зважуємо кожне рішення, при потребі консультуючись всередині нашої команди чи з нашими закордонними консультантами-експертами.

Пояснення та узгодження плану лікування

Після обстеження ми пояснюємо діагноз та рекомендовані методи допомоги. У випадку наявності показів до медикаментозної терапії ми пояснюємо рекомендації протоколів – і, зокрема, можливу користь та ефект фармакотерапії. Ми завжди також пояснюємо можливі побічні дії пропонованих препаратів, їх імовірність та можливі способи їх мінімізувати чи попередити. А також алгоритм дій у випадку необхідності заміни препарату, відсутності ефекту та ін. Ми обговорюємо усі ваші питання та застереження. Нам важливо, щоби ви озвучили їх і ми могли знайти на них належні достовірні відповіді. І тоді по результатах пояснення та обговорення ми погоджуємо план лікування.

Підбір препарату та дозування

Після погодження плану лікування ми даємо інструкції з рекомендованого дозування та режиму прийому. Водночас для ефективної терапії часто є важливим підбір оптимальної дози – відтак ми супроводжуємо на етапі підбору дози для досягнення належного ефекту. У випадку, якщо не дивлячись на належну дозу та тривалість лікування, ефект відсутній, ми пропонуємо – знову ж таки керуючись рекомендаціями протоколів та відповідними алгоритмами, перейти на інший препарат і забезпечуємо супровід у підборі належної дози.

Моніторинг ефективності та безпеки

В часі медикаментозної терапії ми забезпечуємо належний лікарський супровід для того, щоби насамперед моніторити ефективність лікування, доцільність його продовження, зміни чи відміни. Не менш важливим є належний моніторинг безпечності лікування. У випадку розвитку симптомів побічної дії – застосування відповідних дій для їх мінімалізації, якщо це можливо, або відміна/заміна препарату, якщо ці симптоми виражені, викликають значний дискомфорт чи є небезпечні. Наша ціль завжди – це ефективна і водночас безпечна терапія!

Дотримання плану лікування

Ефективність медикаментозної терапії можна оцінити лише при дотриманні узгодженого плану лікування та належної тривалості та дозування. Коли ефекту досягнено і є покази до відміни – ми супроводжуємо у цьому процесі, адже він часто також потребує плавного зниження дози та оцінки динаміки симптомів. Водночас ми свідомі, що деколи можуть виникати бажання передчасно припинити лікування без погодження з лікарем, або ж змінити самостійно дозу і т.п. Інколи ви можете зуткнутися з суперечливим сприйняттям оточенням фармакотерапії, поширеними міфами і страхами, які теж можуть підштовхувати вас до самостійної корекції плану. Ми розуміємо, що такі реакції можуть бути – водночас запрошуємо обов’язково обговорити свої думки та застереження з лікуючим лікарем. Бо терапія може бути успішною лише тоді, коли вона реалізується у партнерстві, а основою його завжди є довіра та належне обговорення і узгодження дій!

ks img 54

Поєднання з іншими методами

ks img 54

Часто (але далеко не при кожному розладі) протоколами може бути рекомендоване поєднання фармакотерапії з іншими методами допомоги, зокрема психотерапією. Інколи таке поєднання є найбільшефективним способом лікування того чи іншого розладу, або виражених його форм. Часто може бути так, що фармакотерапія без супутньої психотерапевтичної роботи може мати обмежений ефект, або ж навпаки. Ми завжди пояснюємо, коли це має місце, важливість комплексної скоординованої допомоги та пропонуємо відповідний комплексний план та підтримку нашої команди.

Попередження рецидивів

При окремих розладах у ситуаціях, коли існує виражений ризик рецидиву (повторення розладу), фармакотерапія може бути важливою складовою не лише плану лікування, але й плану запобігання рецидивам. У такому випадку рекомендованим є тривалий прийом препарату у відповідній дозі попри те, що симптоми розладу минули. Ми забезпечуємо належний супровід такого процесу – і запобігання рецидивам є важливою ціллю допомоги, але це часто є набагато більш ефективний і менш затратний шлях, аніж подолання рецидивів, у випадку їх розвитку. Такий супровід вимагає також належного моніторингу безпеки, корекції дози, врахування етапу життя (наприклад, планування вагітності) та скоординованих дій. У випадку планування вагітності ми допомагаємо оцінити ризики і при потребі забезпечити заміну чи відміну препарату та належний супровід.

Запис на прийом

Виберіть філію:

Запис на консультацію у Львові

Пн-Пт 10:00-17:00

Запис на консультацію у Києві

для дитини/підлітка:

Пн-Пт 10:00-18:00

для дорослої особи:

Пн-Пт 09:00-17:00

Запис у телеклініку

Пн-Пт 10:00-17:00