Ми працюємо заради плекання психічного здоров’я та розвитку особи. Ми переконані – психічне здоров’я закладається у родині. Відтак наша ціль – підтримати активностями фонду розвиток програм підтримки родин – особливо тих, які опинилися у складних життєвих обставинах. Ми знаємо – ця робота в Україні потребує широкої мережевої співпраці, ефективних інновацій та реформ. І ми хочемо працювати заради цього. Працювати у спосіб, про який свого часу сказав митрополит Андрей Шептицький: “Не потоком шумних та галасливих слів, а тихою, невтомною щоденною працею…”
Ми сфокусовані на підтримці індивідуальної та національної резилієнтності (психологічної стійкості) у відповідь на виклики війни. Ми докладемо усіх зусиль разом з нашими партнерами, щоби усі люди, які потребуватимуть фахової допомоги з огляду на пережити в часі війни психотравмуючі події, її отримали. Усі рани, що залишить війна у наших душах, мають бути зцілені і ми відродимося як нація!
Діяльність благодійного фонду “Коло сім’ї” зосереджена на забезпеченні якісних професійних послуг у сфері охорони психічного здоров’я вразливим групам на безкоштовній та пільговій основі. В серці нашої турботи – діти-сироти та родини, що опинилися в складних життєвих обставинах, зокрема й у сучасному контексті війни в Україні.
Ми віримо, що підтримка батьківства є найкращим способом попередження проблем у сфері психічного здоров’я та плекання психологічної стійкості. Завдяки діяльності фонду ми розвиваємо модель “батьківських шкіл” – зокрема в підтримку сімейних форм опіки. Ми теж активно підтримуємо усі батьківські ініціативи – ми віримо саме батьки є ключовими особами в лобіюванні змін та реформ.
Ми свідомі, нам в Україні потрібно пройти довгу дорогу якісного, глибокого реформування системи турботи про психічне здоров’я. І ми активно підтримуємо це – від розробки національної концепції реформ, в яку були залучені провідні фахівці центру, до втілення чисельних інноваційних та освітніх проектів. Ми свідомі, що ці зміни можливі лише спільною працею – відтак активно творимо мережу партнерства.
Нашою командою розроблено цілісне бачення тих змін, які необхідно нам втілити для розвитку в Україні цілісною та багаторівневої системи турботи про психічне здоров’я дітей та молоді. Вона є нашим баченням реформ, стратегією для розвитку наших програм, просвітницьких ініціатив, мережевої співпраці.
Ми свідомі важливості просвітництва – відтак працюємо системно над різними його компонентами. На вебсайті центру створено масштабний інормаційний портал по темі охорони психічного здоров’я. Ми підтримуємо різного роду активності на подолання стигми і прагнемо творити відкриті до дару та цінності життя кожної особи спільноти.
Ми свідомі, що цілісна система турботи про психічне здоров’я може бути лише мережевою – у ній є важлива кожна ланка. Ми розуміємо, що мережі не виникають самі по собі – вони творяться кропіткою щоденною працею на побудову партнерства. Ми віримо – ефективне партнерство, об’єднання зусиль, доброзичливі стосунки є основою реалізації важливих суспільних реформ у даній сфері.
Ми плекаємо програми орієнтовані на попередження розладів у сфері психічного здоров’я – переконані, це найкраща стратегія! Водночас ми наголошуємо, що психічне здоров’я це не просто відсутність розладів, а стан благополуччя, щастя, розвитку, самоактуалізації. І цей стан треба уміти плекати – саме на це націлені наші активності з промоції позитивного психічного здоров’я.
Фахівці є ключовими особами у реалізації усіх важливих реформ, програм, послуг. Вони є найціннішим ресурсом – а відтак потребують плекання, підтримки і якісної освіти. У співпраці з нашими стратегічними освітніми партнерами – Українським інститутом когнітивно-поведінкової терапії та Українським Католицьким університетом – ми реалізуємо сучасні освітні навчальні програми з підготовки фахівців.
Більшість часу діти проводять у освітніх закладах – відтак освітяни є ключовими особами у плеканні психічного здоров’я дітей. Не менш важливими є медики, які забезпечують супровід дітей та їх родин з моменту народження. Наші ініціативи скеровані на підтримку розвитку програм турботи про психічне здоров’я дітей та молоді на рівні первинної ланки.
Ключовим фактором ефективних послуг є їх наукова-обґрунтованість, доказовість. Саме тому ми зосереджені на розвитку сучасних, доказових послуг, навчанню фахівців відповідних методів, перекладу протоколів, розробці на їх основі локальних маршрутів допомоги – для дітей, молоді, дорослих та осіб літнього віку.
Слава Україні! На нашій рідній землі війна. І ми усі сповнені рішучості боротися незупинно до повної Перемоги! Команда нашого центру разом з нашими партнерськими організаціями сформувала гуманітарну ініціативу “Вистояти. Перемогти. Відродитися!”, в межах якої ми надаватимемо безкоштовну фахову допомогу потерпілим, а також розроблятимемо інформаційні ресурси, проводитимемо навчання для фахівців з методів психологічної підтримки.
Разом – ми сила! Разом – переможемо!
Команда центру «Коло сім’ї» бере участь в національному проекті «Психічне здоров’я для України», який реалізується за підтримки Швейцарської конфедерації. Метою даного проекту є підтримка розвитку в громадах сучасних, доказових, мережевих послуг у сфері охорони психічного здоров’я.
Команда центру «Коло сім’ї» організовує психологічну допомогу сім’ям, що пережили психотравмуючі події в часі війни та реалізовуватиме ряд навчань для фахівців, зокрема методики “Діти та війна: навчання технік зцілення”, просвітницьких та психоедукаційних активностей. Проект реалізується за підтримки американської фундації Americares, фундації Nova Ukraine та проекту “Психічне здоров’я для України”.