Коли люди приходять в терапію, одним з ключових питань є “Чи зможе даний терапевт мені допомогти?”. Єдиним, наразі, об’єктивним критерієм, за яким це можна з’ясувати, це доказовість психотерапії, яку спеціаліст пропонує.
Основні поради щодо вибору доказової психотерапії:
- Ознайомитися з офіційними протоколами, які є по суті рекомендацією з вибору тих чи інших терапевтичних втручань при тій чи іншій проблемі. Для прикладу, у Великобританії при міністерстві охорони здоров`я функціонує Національний інститут клінічної майстерності (NICE), експерти якого неупереджено аналізують результати досліджень ефективності лікування того чи іншого розладу тим чи іншим методом, і відповідно розробляють клінічні протоколи для лікування – і ці протоколи є рекомендацією з вибору належних втручань як для фахівців, так і для пацієнтів.
- Дослідити власне зазначений метод. На щастя, в інформаційну епоху віднайти інфомацію про джерела наукового знання, проведені дослідження, науковців тощо не складає особливої проблеми, а отже, застосувавши критичне мислення і консультації компетентних осіб, можна визначити, наскільки потенційно об’єктивним є даний метод.
Вибір відповідної методики помилково вважається другорядним відносно особистості терапевта. В реальності ж, як показують дослідження, це має рівноцінне значення. Саме тому не варто нехтувати рекомендаціями вибору психотерапевтичного підходу, адже від цього прямо залежить результативність лікування.