k s logo main
Труднощі дитини в школі.Що може за ними стояти.

Труднощі дитини в школі.Що може за ними стояти.

Леся Підлісецька

Цілком природно, що діти та підлітки час від часу можуть відчувати занепокоєння стосовно шкільного життя, особливо коли зустрічаються з новими викликами, такими як зміна школи чи підготовка до важливих іспитів.Але іноді навчання в школі може стати складним або стресовим на значно триваліший період.

Діти можуть не хотіти ходити до школи з багатьох причин.Ось кілька основних:

Розлад дефіциту уваги з гіперактивністю.

У школі потрібно довго сидіти на уроках, слухати та виконувати завдання, що для дітей з РДУГ може бути надзвичайно важким. Постійні зусилля з концентрації призводять до втоми та фрустрації.

Соціальна фобія.

Діти з соціальною фобією уникають взаємодії з однолітками або вчителями, оскільки можуть боятися негативної оцінки чи критики з боку інших або відчувати сильний дискомфорт у публічних ситуаціях. Шкільне середовище для них стає надмірно стресовим.

Розлади шкільних навичок (такі як дислексія, дисграфія чи дискалькулія).

Діти з такими розладами часто зазнають труднощів у виконанні завдань, що є легкими для їхніх однолітків. Вони можуть постійно переживати відчуття невдачі та страх не впоратися із завданнями, що з часом спричиняє зниження самооцінки та відсутність бажання відвідувати школу .

Булінг.

Постійне цькування призводить до відчуття страху, сорому та ізоляції, що може викликати тривожні розлади або депресію. У таких ситуаціях дитина може уникати школи, щоб не зустрічатися зі своїми кривдниками, захищаючи себе від повторного стресу та принижень.

Проблеми в соціальній сфері.

Деякі діти можуть не мати друзів у класі або відчувати себе ізольованими, що призводить до відчуття самотності та небажання йти до школи.

Як можуть допомогти батьки:

  • Поговоріть із дитиною: Важливо розуміти, що саме викликає небажання ходити до школи. Поговоріть з дитиною про її страхи та тривоги, будьте відкритими і неосудливими.
  • Забезпечте підтримку вдома: Дитина повинна відчувати емоційну підтримку вдома. Підтримуйте її, особливо тоді, коли вона зіштовхується з труднощами у навчанні або стосунках.
  • Налагодьте співпрацю зі школою: Спілкуйтеся з вчителями та шкільними психологами, щоб зрозуміти, як можна допомогти дитині в класі. Спільна робота між батьками і школою може зменшити стрес і полегшити адаптацію.

Запис на прийом

Виберіть філію:

Запис на консультацію у Львові

Пн-Пт 10:00-17:00

Запис на консультацію у Києві

для дитини/підлітка:

Пн-Пт 10:00-18:00

для дорослої особи:

Пн-Пт 09:00-17:00

Запис у телеклініку

Пн-Пт 10:00-17:00