фахівці у колі
logo_1
18-18 обр см

Батьківська школа

ведучі: психологи Оля Іваненко та Світлана Джула

онлайн-проект для батьків

Бути батьками – це велика радість, покликання, дар... Однак, батьківство - це і багато праці, і часом - стресу та випробувань... Те, як ми справляємося з цими завданнями, визначає атмосферу в сім’ї, стосунки, гармонійний розвиток дитини… Прорахувати і передбачити усі можливі ситуації – важко, а швидше – нереально. Діяти за книжковими «рецептами» - гарантовано не спрацює. Але можна підготуватись до більшості з цих викликів, якщо добре розуміти ключові принципи розвитку дитини, розвивати необхідні навички – і, головне, – працювати теж над власним розвитком – щоби могти бути у належному психологічному стані, з якого ми можемо справді відчувати дитину, співпрацювати як подружжя і діяти мудро та ефективно...

Батьківська школа - це запрошення зростати у мудрості батьківства, вчитися краще розуміти своїх дітей і себе, розвивати необхідні навички необхідні для підтримки гармонійного психологічного розвитку дітей!

ЧОМУ БАТЬКАМ ТАКОЖ ПОТРІБНА "ШКОЛА"?

Сучасні наукові дослідження однозначно вказують на те, що людська природа вповні розкривається в нас лише тоді, коли ми ростемо в середовищі любові. Лише в контексті життєдайних стосунків безпечної прив’язаності дитина може вирости і стати вповні людиною – мудрою, люблячою, світлою… Дослідження в сфері психології розвитку показують, що такого роду люблячий зв’язок з батьками дає дітям безліч благословень на усі сфери життя – вони мають більші шанси на добру дружбу і добру самореалізацію в праці і навчанні, краще психічне здоров’я, вищі показники щастя, кращі стосунки у дорослому віці, більше шансів стати колись добрими батьками своїм власним дітям і передати цю модель люблячих стосунків наступним поколінням… Отож, батьківство є неймовірно важливим  –  і водночас воно є таким непростим викликом, де нерідко знання, якими би ми хотіли бути батьками, розходиться з тим, як ми діємо, як батьки, і де часто нам так не вистачає підтримки… Ми вчимося багатьох різних дисциплін, щоби стати фахівцями – а водночас існує так мало підтримки і навчання нам у одному з найважливіших наших завдань – завданні батьківства…

ПРОГРАМА І ФОРМАТ БАТЬКІВСЬКОЇ ШКОЛИ

Дана програма розрахована на 10 занять (по 2 год), які адаптовані до роботи в онлайн-режимі. Програма передбачає не лише огляд сучасних наукових знань про психологічні потреби дітей і роль батьків, але і практичну частину кожної зустрічі, де батьки зможуть практикувати навички батьківства і плекати необхідну психологічну настанову, розвивати належні якості. Зустрічі проводяться в інтерактивний спосіб у доброзичливій атмосфері, яку творять ведучі з усіма учасниками групи. Теми занять, що входять до даної програми є фундаментом батьківства, тож, підходять для батьків, що мають дітей будь-якого віку. Тематика зустрічей включає в себе: розуміння психологічних потреб дитини та як батьки можуть їх задовільнити, емоційна регуляція, дисципліна та принципи позитивного керівництва поведінкою; плекання особистості дитини, стосунків між дітьми і батьками, мистецтво спілкування, турбота батьками про  власне психологічне благополуччя та ін. Заняття відбуваються в невеликій групі, групу ведуть два психологи-психотерапевти, що дає можливість обговорювати власний досвід, розглядати детально власні ситуації, ділитися досвідом, успіхами та бути підтримкою один одному на важливій і непростій дорозі батьківства. Заняття є максимально практично-орієнтовані, тож включають не лише практичні навички та вправляння, але і “домашні завдання”, які дозволяють переносити здобуті навички у досвід щоденного спілкування в родині. Запрошуємо!

ВЕДУЧІ

Оля Іваненко та Світлана Джула

насамперед батьки (сумарно п’яти дітей віком від 4 до 22 років :))
психологи, психотерапевти центру “Коло сім’ї”
ведучі і співтворці програми “Батьківська школа”
фахівці у методі когнітивно-поведінкової терапії, схема-терапії, відеотренінгу спілкування, танцювально-рухової та сімейно-ігрової терапії

УМОВИ УЧАСТІ

Початок:  буде уточнено по мірі набору групи
Тривалість одного заняття:  2год.
Час проведення: двічі на тиждень (понеділок і четвер, 16:00-18:00  – попередньо, час може бути змінено, якщо учасникам буде більш вигідний інший час).
Кількість учасників: до 16 осіб
Формат: спеціально з огляду на карантин ми реалізуємо цей проект зараз у онлайн-форматі, використовуючи платформу Zoom.

ВАРТІСТЬ УЧАСТІ

2500 грн для однієї особи, а у випадку участі обох батьків – 4000 грн за увесь курс.
Це спеціальна ціна, яка включає 25% знижку від звичайної вартості курсу – з огляду на особливі обставини пов’язані з пандемією і карантином.
При реєстрації для бронювання місця необхідно внести передоплату у розмірі 500 грн за особу (,банківською карткою без додаткової комісії за допомогою системи онлайн-платежів Way-for-Pay).

ЧАСТІ ЗАПИТАННЯ

Звісно, і ми дуже це заохочуємо.

Ні. Батьківська школа – це не лекторій. Це групова зустріч, на якій учасники діляться особистим досвідом. Тому задля забезпечення конфіденційності, ми не робимо відеозапису і не поширюємо його. Водночас зверніть увагу, що на сайті “Кола сім’ї” є у вільному доступі відеозаписи наших вебінарів для батьків – їх заохочуємо прослуховувати і ними ділитися.

Ми радимо докласти усіх зусиль, щоби не пропускати – оскільки це спільна подорож і у ній так важливо пройти усі етапи разом. Втім, життя непередбачуване і часом обставини є такі, що ми вимушені пропустити – у такому випадку ми поділимося окремими матеріалами зустрічі і допоможемо “наздогнати” пропущене.

На кожному занятті ми ділимося настроєм і тим, як пройшов тиждень і як втілювалася робота з попередньої теми. Тоді ми разом розглядаємо тему зустрічі. Для цього ми маємо міні-презентації, навчальні відео, приклади різних ситуацій – ми обговорюємо їх, пов’язуємо із своїм досвідом, шукаємо  розуміння і рішень для ситуацій у власній родині. З кожною темою є пов’язані певні практичні навички – щодо них ми можемо демонструвати відео, робити рольові ігри, розглядати різні сценарії, обговорювати. Тоді плануємо, як це втілити. Як правило завжди є певні техніки турботи про себе, про власне психологічне благополуччя – тож вправляємося. На завершення підсумовуємо спільно зустріч і прощаємося до наступної зустрічі… Це типовий сценарій – але звісно у ході зустрічей є багато творчості і кожне заняття є неповторне, бо твориться усіма разом…

Щоденники будуть – але радше для власних роздумів – як щоденник подорожі… Домашні завдання – обов’язково, бо усі знання і навики будуть для втілення. Іспитом є саме життя. Оцінки ми не ставимо – бо батьківство це не про оцінки, не про те, що ми є “добрими” чи “поганими” батьками – батьківсто є про те, як мудро діяти (і про те, як пробачати собі, коли не виходить  – і виправляти помилки, не застрягаючи на них :)). Ми не віримо, що є “погані” батьки – ми можемо мати труднощі, ми можемо потребувати допомоги, ми можемо помилятися часом і часом діяти зовсім не так, як би нам хотілося – але ми завжди потребуємо неосудливого розуміння, віри, підтримки, допомоги. І ми це знаємо теж з власного досвіду батьківства. А щодо підручників – то найкращим, на нашу думку, є досвід – його будемо разом “читати”, але, звісно, і кілька добрих книг порекомендуємо.

Вкінці буде свято 🙂 Бо це неповтора подорож. Ми проходили її уже багато разів з різними батьками – і це безцінний досвід. Сертифікату ми не даємо – бо ця школа не про “папірчик”, а про досвід, не про “диплом”, а про безперервне, смиренне зростання у мудрості… Втім, якщо вам потрібно з певних причин мати підтвердження участі – то звісно ми зробимо сертифікат участі 🙂

Школа може мати психотерапевтичний ефект. Вона може (і сподіваємося, буде) мати позитивний ефект на ваші стосунки з дітьми, сприйняття себе, віру в себе, навики спілкування та навики батьківства. І це може допомогти вам вирішити цілий ряд виховних проблем, покращити емоційну регуляції, краще давати собі раду зі стресами та викликами життя. Втім, якщо вам чи вашій дитині потрібна спеціалізована допомога, зокрема психотерапевтична щодо специфічних проблем – батьківська школа не може її замінити – тож ми рекомендуємо її додатково.

Будь-ласка, не відправляйте нікого 🙂 Школа є для тих, хто готовий до неї  – хто свідомий і має відповідну мотивацію і бажання вчитися і зростати. Тому ви можете рекомендувати. Але не примушуйте і не впрошуйте – це не той підхід 🙂

ІНФОРМАЦІЙНІ РЕСУРСИ ДЛЯ БАТЬКІВ